Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

W bieżącym roku Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu obchodzi 50 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji Szkolny Komitet Organizacyjny, w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Mielcu, przygotował uroczyste spotkanie jubileuszowe. na które serdecznie zaprasza absolwentów, byłych pracowników dydaktycznych i administracyjnych oraz wszystkich tych, których losy w jakikolwiek sposób są związane z długoletnim funkcjonowaniem placówki. Uczestnicy spotkania będą mogli, m. in. zwiedzać wystawę zatytułowaną Historia szkoły w fotografii, wpisać się do Księgi Pamiątkowej, nabyć specjalnie przygotowaną monografię dokumentującą pięćdziesięcioletnią historię szkoły. Patronat medialny nad imprezą objęli Telewizja Polska – oddział Rzeszów, Tygodnik Regionalny Korso oraz Radio Leliwa.
Poniżej prezentujemy program uroczystości, która odbędzie się już 1 marca 2024 roku:
  10.00 - Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu
  11.30 - Uroczysta akademia okolicznościowa w Auli ZST w Mielcu
  13.00 - poczęstunek (I piętro segmentu B)
  14.00 - zwiedzanie szkoły – wystawa fotograficzna, wpisy do księgi pamiątkowej

Czytaj więcej...
Kategoria:

Pan Wiesław Pazdro nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych został Nauczycielem Roku. Czytelnicy i internauci „Nowin” wyróżnili i uhonorowali najpopularniejszych nauczycieli przez oddane glosy. Laureatami Plebiscytu Edukacyjnego 2023 zostali pedagodzy, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także posiadają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i rodziców. Zaszczytne tytuły wręczono w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Gratulujemy ogromnego sukcesu.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Firma patronacka ATLAS przeprowadziła w ubiegłym tygodniu w naszej szkole szkolenie na temat: "Podkłady i posadzki". Wzięli w nim udział uczniowie 4B w zawodzie Technik Budownictwa oraz 2a w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Szkoleniowcy przedstawili różnice pomiędzy podkładem tradycyjnym oraz samopoziomującym. Pokazali także praktyczne zastosowanie podkładów, ich wytrzymałość i szybkość wiązania. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli z bliska obejrzeć proces ich tworzenia. Szkoła od wielu lat współpracuje z firmą ATLAS, a za zorganizowanie szkolenia odpowiadała Anna Matras-Moryl.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Zespół Szkół Budowlanych od 27 lat nosi imię Żołnierzy Armii Krajowej. Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie zawsze pamiętają datę 14 lutego 1942, kiedy to Związek Walki Zbrojnej został przemianowany na Armię Krajową. Rokrocznie delegacja uczniów w tym dniu składa kwiaty i zapala znicz ku pamięci poległych żołnierzy AK pod Pomnikiem Armii Krajowej w Mielcu.

Czytaj więcej...
Kategoria:

17 stycznia 2024 roku klasa 4aTB wraz z nauczycielami Agatą Robak i Marią Pietras brali udział w szkoleniu teoretyczno-praktycznym "Najnowsze techniki dekoracyjne z wykorzystaniem produktów marek PPG oraz Tikkurila" w Dębicy przeprowadzonym przez Panią Agnieszkę Gawle i Pana Roberta Kosińskiego. Cześć teoretyczna na temat prawidłowy dobór farb PPG Tikkurila, aplikacja i zastosowanie kolorów w aranżacji wnętrz. Na szkoleniu praktycznym ,, Efekt betonu architektonicznego" uczniowie mieli do wykonania aranżację ściany z zastosowaniem technik dekoracyjnych.
Po ukończonym szkoleniu, każdy z uczestników dostał zasłużony certyfikat.
Dziękujemy firmie PPG Deco Polska Sp. z o. o. oddział w Dębicy za miłe przyjęcie uczestników szkolenia, poczęstunek i poświęcony czas.
Szkolenie zorganizowała koordynator szkolny nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.

Czytaj więcej...