Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Jakub Ćwik-nasz najlepszy monter instalacji sanitarnych w gronie najlepszych monterów w Polsce na finale Turnieju "Złota Kielnia" w Poznaniu.
Do zmagań konkursowych Jakuba przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek oraz pan Wiesław Śpiewak (przedsiębiorca).
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej...

Jakub Ćwik uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu,  zakwalifikował się do etapu centralnego 52 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego” Złota Kielnia”, który odbędzie się w dniach 30.01 – 2.02. 2024 roku w Poznaniu. Laureata etapu okręgowego przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek.  Etap okręgowy odbył się 5 stycznia w Lublinie. Mielecką „budowlankę” reprezentowali uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia: Przemysław Pyrsak (wykonywanie robót malarsko –tapeciarskich), Paweł Dudek, Mateusz Skiba (wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych), Michał Augustyn, Paweł Wołowiec (wykonywanie robót murarskich i tynkarskich), Jakub Ćwik (wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych), Bartłomiej Skrzypek, Julian Paluszek (wykonywanie robót dekarskich). Wszyscy uczestnicy uplasowali się na bardzo dobrych miejscach, chociaż zmagali się z wieloma uczestnikami z różnych szkół budowlanych. Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.

Czytaj więcej...

W dniu 20.11.2023r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Procesie Inwestycyjno - Budowlanym etap szkolny dla uczniów IVa'; IVb; Va; Vb'' i Vc kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Etap szkolny oficjalnie rozpoczął Pan dyrektor Stanisław Starzyk. Uczniowie zmierzyli się z dość szerokim obszarem wiedzy budowlanej i wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa budowlanego. W skład Komitetu Szkolnego, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów I stopnia, nadzór nad prawidłowością przebiegu Olimpiady byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: przewodniczący: Maria Pietras, wiceprzewodniczący: Konrad Poloczek sekretarz: Elżbieta Światowiec

Czytaj więcej...

Roksana Leśniak uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu została finalistką Centralnego etapu XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Uczennica ZSB zakwalifikowała się do finału z 4 miejsca w całym okręgu rzeszowskim, gdzie rywalizowała z 96 uczestnikami, z których tylko 6 dostało się do ścisłego finału. Dzięki wysokiemu wynikowi Roksany, mielecka „budowlanka” uzyskała II miejsce w Zawodach Okręgowych OWiUB. Pan dyrektor ZSB Stanisław Starzyk 24 maja br. odebrał puchar i pamiątkowy dyplom  w czasie uroczystości, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej.

Czytaj więcej...